Review: Manchester United - Arsenal 2:1

29. srpna 2009 v 22:05 | Standa |  Reviews 2009/10
Arsenal zaznamenal v letošní sezoně první porážku. Stalo se tak na Old Trafford, kde Gunners nestačili na Manchester United, když nedokázali uhájit poločasové vedení 1:0.

Manchester United 2:1 Arsenal

Branky: 59. Wayne Rooney (pen.) - 64. Abou Diaby (vlastní) - 40. Andrej Arshavin

Velmi očekávané atraktivní utkání nabídl šlágr 4. kola anglické Premier League, kde se utkal loňský mistr anglické nejvyšší soutěže a finalista Ligy Mistrů společně s Arsenalem. Do zápasu nemohl promluvit brankář Fabianski, ale také Nasri, Rosický, Walcott a ještě další. Arséne Wenger postavil do základní sestavy i ruského kanonýra Arshavina, který ještě pár hodin před zápasem prohlásil, že v zápase bude schopen odehrát maximálně 20 minut, ačkoli odehrál více jak hodinu utkání. Do branky se postavil stálice mezi tyčema, Manuel Almunia. Zápas začal jako velmi vyrovnané klání, protože nikdo nechtěl udělat osudovou chybu. Šance byly na obou stranách a když už to vypadalo, že do kabin se půjde za nerozhodného stavu, vypálil svůj projektil Andrey Arshavin a z hranice pokutového území propálil Bena Fostera, který si na balon sáhl, ale jeho cestě do klece United nezabránil. I Almunia musel při několika závarech před vlastní brankou dávat pozor, ale neměl tolik práce jako Foster. Do druhé půle šli oba soupeři opět s plným odhodláním, ale zároveň dávali pozor na zbytečné chyby. Bohužel to nevydrželo moc dlouho, protože po úniko Rooneyho v 58. minutě se mu pod nohy vrhl Almunia a rozhodčí odpískal pokutový kop ve prospěch Manchesteru. Onen hráč tento kop i proměnil a bylo srovnáno. Dílo skázy dokonal v 64. minutě Diaby, který po centru z pravého křídla vsítil gól, ovšem do opačné branky. To se snažil v závěrečných minutách napravit, když se hnal dopředu a zkoušel na obránce finty, ale ani to nepomohlo. V závěru zápasu ještě Van Persie natrefil tyč. V úplném finiši mače dal gól Eduardo, ale rozhodčí jej pro ofsajd neuznal, což rozhořčilo i Arséna Wengera, který byl vykázán na tribunu a to rovnou mezi fanoušky Red Devils. Ti z toho měli druhé vánoce a nového "diváka" si vychutnali. Manchester nakonec vyhrál 2:1, ačkoli i fanoušek Manchesteru by měl potvrdit, že remíza by byla spravedlivým řešením.