Review: 4.kolo Premier League - 1.část

29. srpna 2009 v 23:27 | Koviss |  Premier League
Dnes bylo na programu 4.kolo Barclays Premier League. Kdo s kým hrál, jak vše dopadlo, se můžete dozvědět dále v článku.

CHELSEA - BURNLEY
3:0
(1:0)

Branky: 45. Nicolas Anelka, 47. Michael Ballack, 52. Ashley Cole
ŽK: 49. Tyrone Mears
Diváci: 40 906
Chelsea pokračuje na vítězné vlně. Jak jinak nazvat zápas, který skončil 3:0 pro Blues. Chelsea svého soupeře na střely totálně rozdrtili 33:4. To vám asi dalo jasný obrázek, kdo byl vládcem utkání. Dlouho se ale Chelsea nepodařilo vstřelit gól. Až v 45.minutě se podařilo Anelkovi skluzem dopravit míč do brány. Blues tak po poločase vedli 1:0. V tom druhém ale přišel "modrý hurikán", který smetl všechno, co se mu postavilo do cesty. Nejdříve v 47.minutě Lampard nacentroval na hlavu Ballackovi a ten zvýšil na 2:0. Netrvalo dlouho a Chelsea opět skórovala. Ashley Cole propálil brankáře Jensena. Blues dál útočili, ale gól už nedali. Chelsea tak jasnou převahou porazila Burnley 3:0 a je se stoprocentní úspěšností v čele PL.

BLACKBURN - WEST HAM
0:0
(0:0)

Branky: -
ŽK: 74. David Dunn - 9. James Collins, 54. Mark Noble, 79. Scott Parker
Diváci: 23 421
Nemastné, neslané. Tak by se dalo ohodnotit zápas Blackburnu s West Hamem, který skončil remízou 0:0. O góly se především pokoušel útočník West Hamu Carlton Cole. Zpoza vápna střilel právě Cole, ale Pedersen si střelu pohlídal. Ani druhý poločas nebyl nijak zajímavý. Gólových příležitostí si diváci moc neužili, ale mohli být na druhou stranu rádi za větší aktivitu domácích. Ale ani to gól nepřineslo, hlavně díky skvělé obraně West Hamu.

BOLTON - LIVERPOOL
2:3
(1:1)

Branky: 33. Kevin Davies, 47. Tamir Cohen - 41. Glen Johnsom, 56. Fernando Torres, 83. Steven Gerrard
ŽK: 13. Gary Cahill, 37. Fabrice Muamba, 45. a 54. Sean Davis - 59. Steven Gerrard
ČK: 54. Sean Davis
Diváci: 23 284
Uf, mohli si oddechnout fanoušci Liverpoolu po napjatém utkání s Boltonem Wanderers. Dvakrát Reds prohrávali, ale nakonec dokázali stav otočit 2:3. Za to zřejmě může červená karta domácího Davise, do té doby ještě Bolton vedl 2:1. Hosté toho okamžitě využili. V 56.minutě se trefil do sítě hodně aktivní Torres. Pools nadále tlačili, ale branka z toho nevzešla. V samém závěru, 83.minutě se však prosadil kapitán Reds Steven Gerrard a bylo rozhodnuto, 3 body si domů odvezl Liverpool.

STOKE - SUNDERLAND
1:0
(1:0)

Branky: 43. Dave Kitson
ŽK: 55. Nyron Nosworthy, 64. Lorik Cana
Diváci: 27 091
Stoke City zatím ukazuje ze svého umu hodně. Dnes to odnesl Sunderland. Díky dnešnímu skvělému zápasu se tak Stoke zatím posunulo na neuvěřitelné 4.místo!!! Kolik klubů by za takovou pozici v nejslavnější lize světa dalo. Hrálo se ze strany na stranu, ani jeden z týmů nedokazoval převahu. Ale přeci jenom, a to ještě v prvním poločase, skórovali Potters. Rozehranou akci dohrál Dave Kitson a bylo to 1:0. Stoke pokračovalo v nátlaku i po poločase. Gól už z toho ale nepřišel a tak se mohlo Stoke radovat z cenného domácího vítězství 1:0.

TOTTENHAM - BIRMINGHAM
2:1
(0:0)

Branky: 72. Peter Crouch, 90+4. Aaron Lennon - 75. Lee Bowyer
ŽK: 87. Allan Hutton, 89. Tom Huddlestone - 54. Stephen Carr, 60. Gary O'Connor
Diváci: 35 318
Tottenham dál pokračuje ve stopách svého městského rivala, tentokrát si jenom prohodili pozice. I když tentokrát měli "kohouti" namále. Tottenham ale jinak Birmingham jasně přehrával, zápas na střely končil 10:5. Dlouho nepadla branka, a tak byl stav po prvním poločase 0:0. Ani v tom druhém to už na góly nevypadalo, ale nakonec první brankou po přestupu z Portsmouthu se prezentoval dlouhán 201cm vysoký Peter Crouch. Spurs si ale vedení dlouho neužili, o 3 minuty později se prosadil Lee Bowyer. A když už to vypadalo na remízu, vytasil se opětovný spasitel Tottenhamu Aaron Lennon. Zápas tak skončil těsným vítězstvím Tottenhamu.

WOLVERHAMPTON - HULL CITY
1:1
(0:1)

Branky: 46. Richard Stearman - 3. Geovanni
ŽK: 8. Steven Mouyokolo, 81. Andy Dawson
Diváci: 27 906
Hull sice dal rychlý gól, ale nakonec utkání skončilo remízou. Tento zápas taky napověděl, jak si oba kluby stojí. Tigers začali opravdu skvěle, už ve 3.minutě se prosadil brazilec Geovanni. Opět to byl velmi vyrovnaný zápas. Do poločasu se ale Wolves snížit nepodařilo. Jenže po změne stran už to byla situace jiná. Po ani ne minutě totiž vyrovnal Richard Stearman. V 75.minutě dokonce mohl otočit stav zápasu ve prospěch Wolves Keogh, ale ten se svojí šancí nenaložil správně. Utkání tak skončilo výsledkem 1:1.