Arsenal prohrál na Old Trafford 0:1

30. dubna 2009 v 13:25 | jira |  Reviews 2008/09
MANCHESTER UTD. 1:0 ARSENAL

Něco k mači: Na Old Trafford se očekával velký souboj dvou velkým klubů s velkými manažery a svelkýmy hráči v sestavě, Arsenal se ale bohužel musel obejít bez několika zraněných hráčů, Gunners chyběl Robin van Persie, Gael Clichy, William Gallas a Tomáš Rosický, do zápasu bohužel nemohl naskočit ani Andrej Arshavin, který hrál Champions League už na podzim za Zenit.
Arsenal začal poněkud zakřiknutě, už v první minutě odcentroval Fletcher a Wayne Rooney měl obrovskou šanci, kterou ale skvělým zákrokem vyškrábl až na brankové čáře Manuel Almunia. Manchester ukazoval kdo je na OLd Trafford pánem a Gunners nepouštěli vůbec k ničemu, v 17. minutě se znovu blýskl skvělý Almunia, O´Shea našel ve na malém vápně úplně volného Teveze, jeho střelu ale Manuel fantasticky vyrazil roh, který zahrával brazilec Anderson, centr propadl až ke Carrickovi, který míč pozemi vracel před branku, kde ho Silvestre omylem prodloužil na zadní tyč, kde stál John O´Shea, který nechytatelnou ranou pod břevno otevřel skóre zápasu - 1:0 pro ManU, bylo to asi logické vyústění situace, která byla viděna na hřišti. Arsenal se stále nedokázal dostat dopředu, domácí byli nabuzeni sebevědomím a v 25. minutě to dokonce až z poloviny hřiště zkusil Wayne Rooney, branku ale netrefil. Arsenal si vytvořil první "jakoutakous" šanci v minutě 28., Diaby přihrál míč Fabregasovi, který se ale ukopl a jeho střela nakonec skončil autovým vhazováním domácích, prostě když se nedaří, tak se nedaří, Arsenal se ale nevzdával a Fabregas si mohl v 32. minutě střelu zopakovat, po ose Walcott, Adebayor a zakončovatel Fabregas mířil ťukes, který alespoň na chviličku připomněl ten starý dobrý Arsenal, Fabregasovu ránu ale nakonec Van der Sar pokryl. Na druhé straně odcentroval znovu z levé strany Gunners, která v první půli docela hořela, Tevez, který přesně našel Ronalda, toho ale znovu skvělým reflexem vychytal Almunia, o chvíli později to byl znovu Ronaldo, který zkoušel pozornost Almuniii, ten si ale poradil. Na druhé straně pak pronikl až před vápno Walcott, obloučkem chtěl přehodit Ferdinanda a poslat míč Ademu před poloprázdnou branku, to se ale nepovedlo a tak po prvním poločase tedy Arsenal prohrával "jen" 1:0 a to hlavně díky Alůmuniovi, který byl opravdu skvělý.
Druhá půle začala akcí domácích, zakončení Andersona ale dopadlo hodně špatně...
Pak přišla dlouhá pasáž nepřesností z obou stran a další šanci si vytvořili Gunners, Song poslal balon Adebayorovi, který si zpracoval míč na prsa a z voleje poslal pěknou ránu na Van der Sara, ta bohužel ale mířila těsně nad. Pak ztratil míč na polovině hřiště Fabregas, vybojoval ho Ronaldo a z úctivé vzdálenosti napálil břevno Almuniovi branky, který mohl pouze zatleskat, následně pak pronikl do vápna Rooney, kterého zastavil až Almunia,akce ale pokračovala, míč se dostal ke Carrickovi, který svojí ránou zdálky vystrašil Almuniu. Na hřiště se pak dostal i Bendtner a Eduardo, a byl to právě dánský dlouhán, který mohl pět minut před koncem srovnat, po centru Fabregase ale branku Van der Sara minul. Arsenal už v závěru nic nevymyslel a na Old Trafford prohrál 0:1, věřme že na Emirates to bude úplně jiný zápas a že Arsenal ještě psotoupí!!

Sestavy: Manchester Utd.: Van der Sar - O´Shea, Ferdinand (c)(88. Evans), Vidič, Evra - Fletcher, Carrick, Andreson (67. Giggs) - Ronaldo, Tevez (67. Berbatov), Rooney

ARSENAL: Almunia - Sagna, Toure, Silvestre, Gibbs - Song, Diaby - Walcott (71. Bendtner), Fabregas (c), Nasri - Adebayor (83. Eduardo)

Góly: 17. O´Shea

ŽK: Tevez

Moment zápasu podle fc-gunners.blog: Bezpochyby jediný gól utkání, na který už Gunners nedokázali odpovědět.

Muž zápasu podle fc-gunners.blog: Asi Manuel Almunia, který několikrát skvěle podržel Arsenal a i díky němu prohrál Arsenalpouze 0:1.

Bodování podle fc-gunners.blog: Poprvé vám přináším bodování hráčů, je to čistě můj názor, pokud máte jiný napište do komentů. (1 - nejhorší, 10 - nejlepší)

Manuel Almunia - 9
Skvěle několikrát podržel Gunners, Tevez ani Ronaldo si na něj nepřišli, na gól ale bohužel nestačil, jeho chyba to ale určitě nebyla, ve druhém poločase měl pak také troškuštěstíčka při střele Ronalda, která rozezvonila břevno.

Bacary Sagna - 6
Sagna odehrál průměrný zápas, plnil své obrané povinosti dobře, dopředu by lale neškodný, veškeré jeho centry blokoval jeho protějšeek Patrice Evra.

Kolo Toure - 7
Kolo velel obraně, která ale v prvních minutách byla naprosto rozhozená, jeho výkon byl ale dobrý, několikrát skvělými obranými zákroky zabránil Red Devils v rozvíjení nebezpečí před Almuniou. Párkrát se vydal i na výlet dopředu, většinou to ale končilo neslavně.

Mikael Silvestre - 6,5
Trochu jsem se obával jeho výkonu, on se ale předvedl proti Manchesteru, celkem dobrým výkonem, bohužel se mu ale nepovedla situace při první brance, kdy místo chtěného odkopu příhrál pouze míč k střelci branky O´Sheaovi.

Kieran Gibbs - 6,5
Měl těžký úkol, musel uhlídat Cristiana Ronalda, v první půli po jeho straně často domácí centrovali a Kierana tam hodně "větrali", v druhém poločase už hrál lépe a Cristiana dokázal, řekl bych otrávit od hry, často také zkoušel útočné výlety, pak se ale často nestačil vracet.

Alex Song - 6
Alex měl za úkol bourat všechny domácí útoky, které začínali na středu hřiště, nějaký super výkon ale nepodal, dopředu se mu většinou nedařilo, zápas mu moc nesedl.

Abou Diaby - 6,5
Abou měl také být ten "defenzivní štít", řekl bych že na středu podal lepší výkon, než právě Ali song, byl nebezpečnější dopředu, nějakou kloudnější akci ale vymyslet nedokázal.

Theo Walcott - 5
Když nemáte den, tak to prostě nejde, Theovi nevyšlo prakticky skoro nic, možná ho někteří budou za jeho výkon kritizovat, ale on vůbec nedostával žádné balony za obranu, které on potřebuje aby mohl využít své rychlosti, to se dnes ale nestalo.

Cesc Fabregas (c) - 7
Snažil se ale nešlo to, v prvním poločase se pokoušel dvakrát os střelu, jednou se ukopl, jednou prověřil Van der Sara, rozdával balony a snažikl se něco vymyslet, nic se mu ale nepovedlo.

Samir Nasri - 6,5
Nasri se často zapojoval do kombinace s Cescem a chtěl také něco udělat, nic s toho ale nebylo, dozadu Naswsri nechyboval, proto tedy 6,5.

Emmanuel Adebayor - 6
Adebayor se snažil sklepávat dlouhé balony na záložníky, ty ale moc nedobíhali, stejně jako Walcott nedostával skoro žádné balony, jednou ohrozil Van der Sara, Ferdinand s Vidičem ho ale bezpečně pokryli

Střídající hráči:

Nicklas Bendtner - 6
Zkoušel párkrát jeden na jednoho, se zlou se ale potázal, často míč ztrácel, utkání se mu ostatně jako všem nevydařilo.