Prosinec 2008

Simpson podepsal dlouhodobý kontrakt

30. prosince 2008 v 9:44 | jira |  Reserves & Youth
Jay Simpson podepsal s klubem nový dlouhodobý kontrakt.
20ti letý útočník si zahrál ve všech utkáních Carling Cupu a v lednu odejde na hostování do W. B. A.
V Carling Cupu se trefil dvakrát, obě trefy zaznamenal proti Wiganu.
Jay Simpson drží v Arsenalu také zajímavý rekord, byl nejmladším hráčem který kdy vstřelil v soutěžním utkání hatt-rick na Emirates Stadium. Bylo v zápase FA Youth cupu proti Cardiffu City v lednu 2007.

Fotoreportáž: Arsenal - Portsmouth

29. prosince 2008 v 19:37 | jira |  Fotoreportáže
William Gallas předskočil Davida Jamese a dává jediný gól utkání.

Exkapitán Gallas vystřelil Gunners tři body!

28. prosince 2008 v 17:32 | jira |  Reviews 2008/09
ARSENAL 1:0 PORTSMOUTH

Něco k mači: Na Emirates Stadium se očekával souboj dvou týmů které se v posledních dnech a týdnech trápí. Arséne Wenger překvapivě nepostavil Robina van Persieho a já vůbec nevím proč o žádném zranění nevím a místo něj poslal do boje Nicklase Bendtnera, vrátil se naopak Adebayor a také Gael Clichy který odehrál proti Aston Ville pouze posledních asi deset minut kvůli lehkému zranění. Ze začátku to byla upřímně dost nuda! Oba týmy spíše vyčkávaly s čím přijde soupeř a v první šanci se ocitl hostující Peter Crouch ale hlavou hlavičkoval pouze do tyče. Největší šanci první půle měl ale nadruhé straně Adebayor který šel sám na Davida Jamese a udělal mu dokonce kličku ale pak přispěchal rychlý expres, kapitán Pompey a starý známy Gunner Sol Campbell a ukopl Adebayorovi balón do zámezí. První poločas tak moc vzruchu nenabídl a hráči šli do šaten za bezbrankového stavu.
Druhá půle začala lépe, hned ve 46. minutě zahrával roh Nasri, James neodhadl let míče ale Mikael Silvestre trefil pouze na čáře stojícího obránce Portsmouthu, hodně vzruchu přinesl další rohový kop když Nasri centrem našel Nicklase Bendtnera a ten hlavičkoval do ruky Papa Bouby Diopa píštalka sudího Wileyho zůstala němá.
Arsenal se tlačil dopředu a byla z toho další 100% šance Emmanuela Adebayora jenže ten netrefil poloprázdnou branku. Obrana hostí fungovala dobře a když se naskytla nějaká sebemenší šance zasáhl David James a byl to právě on kdo zastavil velkou šanci Samira Nasriho který se snažil míč poslat podél Jamese ale ten jeho úmysl vystihl. Už už si Pompey mnuli ruce že na Emirates uloupí nějaký ten bodík když v 81. minutě zahrával standartku Denilson, David James znovu nevyběhl úpně ukázkově a William Gallas ho předskočil a vstřelil vítězný gól utkání.
V dlouhém nastavení které bylo způsobené ošetřováním hráče hostí už gól nepadl a tak Arsenal zvítězil 1:0 a připisuje si do tabulky DŮLEŽITÉ 3 body.

Sestavy: Arsenal: Almunia (c) - Sagna, Gallas, Silvestre, Clichy - Diaby (74. Ramsey), Nasri, Denilson, Eboue (66. Vela) - Adebayor, Bendtner

Portsmouth: James - Belhadj, Campbell (c), Distin, Wilson - Bouba Diop (90. Pamarot), Kranjcar, Davis, Hughes (50. Mvuenba), Nugent (88. Defoe) - Crouch

Emirates Stadium
Před zápasem: Arsenal bude už tradičně postrádat několik zraněných, kromě Fabregase, Walcotta a Rosického je možné že do zápasu nenastoupí Djorou se Songem kteří se zranili ve včerejším utkání s Aston Villou ale o těchto dvou toho moc nevím.
Naopak vrátit by se měl posuspendaci červenou kartou Emmanuel Adebayor.
Arsenal bude chtít konečně vyhrát v posledních třech utkáních Premier LEague se mu to nepovedlo, všechny zápasy skončili nerozhodně. Doufejme tedy že se Gunners vschopí a roztřílejí Portsmouth.!

Soupeř: POrtsmouth není poslední dobou moc ve formě, v PL vyhrál naposledy 30.11. nad Blackburnem 3:2. Portsmouth spoléhá hlavně na nebezpečné forwardy Crouche s Defoem ale nebezpeční jsou také například Kranjcar a další hráči. Ale my je pohlídáme a budeme slavit tři body.

27. prosince 2008 v 9:27 | jira
Newcastle - Liverpool 1:5 (1:2) Branky: 45. Edgar - 31. a 66. Gerrard, 36. Hyypiä, 50. Babel,
76. Xabi Alonso z pen.

W. B. A. - Tottenham 2:0 (0:0) Branky: 83. Bednář, 90. Beattie

West Ham - Stoke City 2:1 (0:1) Branky: 51. Cole, 87. Tristán - 5. Faye

Arsenal - Portsmouth 1:0 (0:0) Branky: 81. Gallas

Bolton - Wigan 0:1 (0:1) Branky: 44. Zaki z pen.

Everton - Sunderland 3:0 (2:0) Branky: 10. a 27. Arteta, 83. Gosling

Fulham - Chelsea 2:2 (1:0) Branky: 10. a 90. Dempsey - 50. a 73. Lampard

Blackburn - Manchester City 2:2 (1:0) Branky: 45. McCarthy, 84. Roberts - 88. Caicedo,

20W. B. A.2016:3518

Arsenal neudržel dvougólový náskok a remizoval 2:2.

26. prosince 2008 v 20:42 | jira |  Reviews 2008/09
ASTON VILLA 2:2 ARSENAL

Něco k mači: Arsenal chtěl na hřišti Villans konečně zvítězit a posunout se právě před svého dnešního soupeře. Zranění které prosnásleduje Arsenal celou sezonu si ale vyžádalo hodně velkou obět, kapitána Fabregase a navíc ještě při rozcvičce se zranil Djorou atak ho v základu naposlední chvíli nahradil Toure. Arsnela nezačal dobře první šanci měl Sidwel hlavou trefil pouze břevno, daalší ránu vyslal na Almuniu Luke Young ale skvéle vytěsnil Almunia. Další ránu do břevna předvedl Petrov a o chvíli později zase do tyče Milner, Arsenal měl jedinou šanci střelu van Persieho srazil na roh Knight. Když tohle všechno Arsenal přečkal tak udeřil, Denilson šel do souboje doslova po hlavě a vyplatilo se míč získal a ranou pod nohama Friedela otevřel skóre 1:0 pro Arsenal.!! o chvilku později si ale marodka vybrala dalšího hráče a těsně před poločasem opustil hřiště Song a nahradil ho Ramsey.
Do druhého poločasu vstoupil úplně jiný Arsenal a hned ve 49.min zafungovala skvěle spolupráce Diaby-Eboue a prvně jmenovaný zvyšoval už na 2:0. Zaskočená obrana Villans navíc o chvíli později jen přihlížela jak van Persie napálil míč do tyče. Další šanci zmařil Eboue a pak začala hrát také Aston Villa v 65.min byl ve vápně faulovaný Agbonlahor Gallasem a kapitán Barry snížil s penalty na 1:2.
Od té doby byla lepší Aston Villa a v 92.minutě vyrovnal na konečných 2:2 Knight. Arsenal potřetí v řadě remizoval a proti Portsmouthu musí na 100% vyhrát.!!

Sestavy: Aston Villa: Friedel - Reo-Coker, Davies, Knight, L. Young - Milner, Sidwel, Barry (c), Petrov, Young - Agbonlahor

ARSENAL: Almunia (c) - Sagna, Gallas, Toure, Silvestre - Eboue, Denilson, Song (43. Ramsey), Nassri (83. Clichy), Diaby - van Persie

Góly: 65. Barry z pen., 92. Knight - 40. Denilson, 49. Diaby

ŽK: Reo-Coker, Agbonlahor, Petrov, Barry - Song, Toure, Diaby, van Persie

Villa Park, 42 585

Simpson na hostování do W. B. A.

25. prosince 2008 v 8:45 | jira |  Reserves & Youth
Jay Simpson se stěhuje na zbytek téhle sezony do West Bronviche.
Jay Simpson neodehrál v Premier League ani minutu ale v Carling Cupu dostával pravidelně šanci a vstřelil také dva góly proti Wiganu Athletic.
Celou lonskou sezonu pak strávil na hostování v druholigovém Millvalu.
Více informací uvnitř článku.

Wenger má velký zájem o ruského šutéra Andreje Arshavina

23. prosince 2008 v 13:35 | jira |  Přestupy

Arséne Wenger v posledních dnech potvrdil že by v
lednovém přestupním termínu mohl do Arsenalu přijít
Andrej Arshavin, hvězda posledního ME ve Švýcarsku a Rakousku.
Bližsí informace uvnitř článku.

Premier LEague 19. kolo

23. prosince 2008 v 9:15 | jira
Stoke City - Manchester Utd. 0:1 (0:0) Branky: 83. Tevez

Chelsea - W. B. A. 2:0 (2:0) Branky: 3. Drogba, 45+2. Lampard

Portsmouth - West Ham 1:4 (1:1) Branky: 8. Belhadj - 70. a 83. Bellamy, 20. Collison, 67. Cole

Tottenham - Fulham 0:0

Sunderland - Blackburn 0:0

Wigan - Newcastle 2:1 (1:0) Branky: 29. Taylor, 73. Zaki z pen. - 88. Guthrie z pen.

Liverpool - Bolton 3:0 (1:0) Branky: 53. a 58. Keane, 26. Riera

Manchester City - Hull City 5:1 (4:0) Branky: 15. a 27. Caicedo, 28. a 36. Robinho, 82. Ireland - 80. Fagan

Middlesbrough - Everton 0:1 (0:0) Branky: 50. Cahill

Aston Villa - Arsenal 2:2 (0:1) Branky: 65. Barry z pen., 92. Knight - 40. Denilson, 49. Diaby

Villa Park
Před zápasem: Na 2. svátek vánoční nás čeká dlaší ze serie těžkých zápasů, budeme totiž hrát ve Villa Parku s Aston Villou. Villans v této sezoně hrají velmi dobře a v tabulce jsou už na třetí pozici zatímco Arsenal se trápí patří mu až pátá pozice. Ve Villa Parku bude mít navíc stíženou situaci tím že bude postrádat dva klíčové hráče, pro zranění kapitána Fabregase a kvůli suspendaci také Emmanuela Adebayora, zraněni jsou navíc ještě Bendtner, Toure, Walcott a Rosický. Arsenal by ale měl mít o motivaci postaráno protože jestli chce živit ještě alespoň maličkou šanci na titul musí zvítězit a navíc se bude snažitoplatit soupeři domácí porážku 0:2 kterou utrpěli letos v Listopadu. Tak doufejme že se Arsenal vschopí a z Villa Parku poveze 3 body.

Soupeř: Villans by měli proti Arsenalu hrát v plně sestavě. Mezi jejich největší hrozby patří Agbonlahor a Young kteří dávají hodně branek a v útoku jsou velice nebezpeční. Doufejme ale že naše obrana v šele s Williamem Gallasem všechny pokreje a Arsenal si odveze 3 body.

22. prosince 2008 v 14:49 | jira |  Fotoreportáže
Fotoreportáž ze zápasu Arsenal - Liverpool, pro zobrazení všech fotek klikněte na celý článek.
Van Persie a kapitán Fabregas se radují z vedoucí branky.

Injury news: Fabregas minimálně na týden out, Rosický by měl dnes začít s lehkým tréninkem.

22. prosince 2008 v 10:05 | jira |  Injury news
Cesc Fabregas sive včerejším utkání z Liverpoolem poranil kolení vazy při střetu s Xabi Alonsem a bude tak minimálně na týden ze hry.
"Je to lehčí poranění kolenních vazů", řekl po zápase Wenger. "Nevím, jak dlouho bude out. Je těžké to přesně říct - může to být týden, můžou to být tři týdny.
Samozřejmě, že je to pro nás velká ztráta, ale budeme se snažit s tím nějak poprat."

Zábavný rozhovor s Cescem Fabregasem na téma "kdyby"

21. prosince 2008 v 21:57 | jira
Dobrej rozhovor s Cescem Fabregasem s jednoho pořadu ArsenalTV.

Kdybys musel zazpívat nějakou písničku na karaoke, která by to byla?

Hmmmmm....., asi.... nějaká španělská písnička, nevím jaká, v tomhle mi to moc rychle nemyslí, takže mě žádná nenapadá, ale pravděpodobně bych zazpíval nějakou španělskou...

Kdybys byl na den neviditelný, co bys udělal?

Hahahahaha....špatný věci, předpokládám..., a některé z nich vám ani nemůžu říct...Takže, co bych dělal? Hmmmmm.....Chtěl bych být někde, kam nesmím, a dělat věci, které nesmím...

Na Emirates se body dělili, Arsenal - Liverpool 1:1.

21. prosince 2008 v 19:32 | jira |  Reviews 2008/09

ARSENAL 1:1 LIVERPOOL

Něco k mači: NA Emirates přijel Liverpool, lídr tabulky očekával se tedy krásný fotbal a góly.
Začátek byl pomalejší, první šanci měli hosté po sklepnutí Keana pálil do prostřed branky Gerrard. Arsenal měl první šanci v 15. min po centru Sagny zakončoval hlavou Adebayor, Reina ale stejně jako jeho protějšek neinkasoval. Čekání na první gól tak ukončil až Robin van Persie, který dostalk milimetrový pas od Nasriho a ranou k tyči otevřel skóre 1:0. Arsenal se pak tlačil do útoku ale gol už nevstřelil. Naopak, na druhé straně doběhl dlouhý míč Keane a ranou pod břervno srovnal na 1:1. Navíc o minutu později se ocitl před skoro prázdnou bránou Gerrard ale naštěstí ve skluzu netrefil a další šanci měl Kuyt ale Almunia skvěle jeho ránu pozemi vytěsnim na roh. To nejhorší přišlo ale těsně před koncem poločasu, Fabregas se zranil a do druhé půle ho musel nahradit Abou Diaby. Druhá půle začala svižně ale šance si vytvářel spíše Liverpool, tu největší měl Lucas ale Almunia se proti němu znovu zaskvěl. Další pohroma pro Arsenal přišla v 62. minutě, Adebayor po odpískání pokračoval ve hře a viděl druhou žlutou kartu a musel jít nedobrovolně pod sprchy, od té doby až skoro do konce se v hledišti jen pískalo a bučelo a všechno možné. Pak se strhla přestřelka, né gólová ale karetní, během pěti minut vytáhl sudí Howard Webb třikrát žlutou kartu takže si ji vlastně mohl nechat skoro pořád v ruce. Když v závěru z dobré pozice hlavou minul střídající El Zhar, remizoval Arsenal s Liverpoolem 1:1.

Sestavy: Arsenal: Almunia - Sagna, Gallas, Djorou, Clichy - Denilson, Fabregas (c) (46. Diaby), Song, Nasri (91. Eboue) - van Persie, Adebayor

Liverpool: Reina - Insua, Carragher, Agger, Arbeloa - Gerrard, Lucas (88. Ngog), Xabi Alonso, Riera (76. Babel), Kuyt - Keane (82. El Zhar)

Bolton - Portsmouth 2:1 (2:1) Branky: 1. Taylor, 3. Gardner - 20. Crouch

Fulham - Middlesbrough 3:0 (1:0) Branky: 41. Bullard, 54. Murphy z pen., 59. Dempsey

Hull City - Sunderland 1:4 (1:1) Branky: 19. Barmby - 10. Malbramque, 78. Zayatte vlastní,
84. Jones, 91. Cisse

Manchester Utd. - Wigan odloženo

West Ham - Aston Villa 0:1 (0:0) Branky: 78. Neil vlastní

W. B. A. - Manchester City 2:1 (0:0) Branky: 69. Moore, 90. Bednář - 84. Caicedo

Newcastle - Tottenham 2:1 (1:1) Branky: 11. N´Zogbia, 90. Duff - 28. Modrič

ARSENAL - Liverpool 1:1 (1:1) Branky: 24. van Persie - 42. Keane

Everton - Chelsea 0:0

Eduardo se vrátil!!

18. prosince 2008 v 12:59 | jira |  Články AFC
Chorvatský reprezentant a hráč Arsenalu se po hrozivém zranění vrátil, bez fotbalu byl od 26. ledna když mu hráč Birminghamu Taylor zlomil obě kosti v noze a málem mu nohu ampoutovaly.Eduarda alev zachránily doktoři umožnily mu v pondělním utkání rezervy proti rezervě P0ortsmouhu nastoupit v základní sestavě, Eduardo odehrál první poločas a pozápase řekl: "Jsem velmi šťastný, že jsem mohl odehrát první zápas po 10 měsících.
Doufám, že budu hrát pravidelně, a také, že příště podám lepší výkon. Při pohybu mě trošku bolela podkolenní šlacha, ale to bude nejdéle do dvou týdnů v pořádku. Teď potřebuji hodně trénovat, a odehrát co nejvíce zápasů, a pokud půjde všechno podle plánu, za dva týdny už budu moct hrát za Áčko. Chtěl bych podávat stejné výkony jako před svým zraněním, ale možná, že budu hrát ještě lépe.
To zranění pro mě bylo velmi náročné, ale chci na něj co nejdříve zapomenout. Naštěstí, většina rekonvalescence probíhala v Brazílii, kde mám přátele a rodinu, kteří mi hodně pomohli.
Fanoušci Arsenalu a Chorvatska mě taky neustále podporovali, za což bych jim rád poděkoval, stejně jako všem lékařům, kteří se o mě starali."
REzerva nakonec zápas vyhrála 2:0 po gólech Randalla a Gibbse.
Eduardo v akci proti Portsmouthu.

Prewiew: Arsenal - Liverpool

18. prosince 2008 v 12:50 | jira |  Previews 2008/09
ARSENAL - LIVERPOOL
21.12. 2008 17:00
V nedělním utkání nás čeká lídr tabulky Liverpool, do sestavy Reds by se měl vrátit šutér Torres. Arsenalu už bohužel tradičně bude chybět několik hráčů kromě Rosického s Walcottem bude chybět také Samir Nasri. Arsenal se z Liverpoolem utká také o pomyslný triumf mezi Big4 protože jak Arsenal tak i Liverpool svá utkání proti ManU i Chelsea zvládla vítězně tak doufejme že Arsenal zvládne vítězně i zápas s Liverpoolem, oba týmy se znají moc dobře hlavně s minulé sezóny kdy spolu odehráli dohromady 4 utkání, 3x skončila stejným výsledkem 1:1 a jednou Arsenal prohrál na Anfield Road 2:4. Arsenalu by mohlo pomoct že vsoučasné době má o 3 vstřelené góly více než Liverpool a tak doufejme že svého soupeře přestřílí a nad Reds oslaví 3 body!!!GOGOGUNNERS!!!!GOONERS!!!!!

MIDDLESBROUGH 1:1 ARSENAL

Něco k mači: Arsenal přijel na Riverside Stadium s jediným cílem zvítězit! a tento plán začal plnit už v 17. minutě ato když po rohovém kopu Cesca Fabregase usměrnil míč do sítě hlavou Emmanuel Adebayor, 1:0 pro Arsenal!!. O chvíli později navíc po dalším rohu střílel nebezpečně Diaby ale Turnbull jeho ránu dokázal chytit. Ve 29. minutě se ale stala hodně nemilá věc a to když centroval Tuncay hlavou se prosadil bývalý hráč Arsenal Aliadiere a vyrovnal na 1:1.
Do druhého poločasu vstoupil lépe Arsenal a také si vytvořil dobrou šanci ale střela van Persieho letěla mimo branku. Domácí ale také ukázali že umí útočit a velko ušanci měl Downing ale
Almunia ukázal své kvality. Arséne Wenger potom poslal na hřiště Nicklase Bendtnera a mohl to být tah za tři body, jenže Nicklas ani jednu ze svých dvou slibných příležitostí neproměnil a tak Arsenal znovu stratil cené body za remízu 1:1.

Sestavy: Middlesbrough: Turnbull - McMahon, Riggott, Huth, Pogatetz - Johnson (90. Emnes), Digard (89. Shawky), Arca, Downing, Aliadiere - Tuncay

Arsenal: Almunia - Sagna, Gallas, Djorou, Clichy - Denilson, Fabregas, Song, Diaby (72. Bendtner) - Adebayor, v. Persie

Góly: 29. Aliadiere - 17. Adebayor

ŽK: Diaby