Listopad 2008

Arsenal veze 3 body ze Stamford Bridge!!!!!!!!!!!

30. listopadu 2008 v 20:34 | jira |  Reviews 2008/09

CHELSEA 1:2 ARSENAL

Něco k mači: Na Stamford Bridge se už v dresu Gunners představili marodi Sagna, Adebayor a Nasri, všichni tři nastoupili v základu. Na Stamford Bridge se ze začátku moc vzruchu neidálo, první šanci viděli diváci v 13. minutě když centrovaný míč propadl na volného Fabregase ten ale Čecha nepřekonal. Chelsea zahrozila v 25. minutě ale Lampardovu hlavičku zneškodnil Almunia, jenže o pět minut později zbrkle a špatně rozehrál Almunia, míče se zmocnili domácí a následný centr si srazil do vlastní branky Johan Djorou 1:0. Skvělou šanci měl chvíli poté Robin van Persie ale Čech držel Chelsea nad vodou.
Do druhého poločasu vstoupili oba týmy beze změn a první šanci si vytvořil v úvodu druhého poločasu Lampard ale z vápna branku netrefil. Ale pak přišla 59. minuta a Denilson prostrčil míč na Robina vana Persieho který možná byl maličko v ofsajdu ale rozhodčí necali akci pokračovat a útočník s číslem 11 vymetl pravou šibenici Čechovi branky 1:1 vyrovnáno!!!. Domácí byly z branky hodně zaskočeni a o tři minuty později v minutě 62. zahrával přímý kop Fabregas, Adebayor sklepl míč pro Robina vana Persieho a ten z otočky znovu překonal Petra Čecha, obrat je na světě 1:2..!!!!Gunners už vedení udrželi a ze Stamford Bridge vezou Velice důležité 3 body!!!!!!!!ARSENAL 4EVER!!!!!!

Sestavy: Chelsea: Čech - Bosingwa, Terry, Cole, Ivanovič - Mikel (70. Malouda), Deco (81. Stoch), Ballack, Lampard - Kalou, Anelka

Arsenal: Almunia - Sagna, Gallas, Djorou, Clichy - Denilson, Song, Fabregas, Nasri - Adebayor (83. Bendtner), Van Persie

Stamford Bridge
Před zápasem: V neděli v 17:00 začne oprandu šlágr kola s velkým Š. Gunners čeká opravdu hodně dobrý soupeř. Na Stamford Bridge se utkají s londýnskou Chelsea. Arsenal v posledních kolech Premier League nepředvádí vůbec dobré výkony ale v Lize Mistrů dokázál zvítězit na Dynamem Kyjev 1:0. Doufejme tedy že to Arsenal nabudí k lepším výkonům a že na Stamford Bridge urve nějaké ty body a samozřejmně nejlépe tři. V pořádku už bude trio zraněných Adebayor, Sagna a Nasri takže na marodce už budou jen Walcott, Rosický a Eduardo.
Doufejme že útočné duo Ade v. Persie ukáže kdo nej útok na světě!!!!!ARSEENALLLLLL!!!!!!!

Soupeř: Chelsea také poslední dvě utkání příliš neoslnila a po dvou remízách , nejdříve 0:0 s Newcastlem a poté v Lize Mistů 1:1 s Bordeaux není také úplně ve své kůži. I přes to ale vede Premier LEague s 33 body a s nejlepší obranou a útokem. Navíc mají v útoku bývalého šutéra Arsenalu a ted nejlepšího střelce PL Anelku, hold co se v mládí naučíš ve stáří jako když najdeš !!!!!!Bude sice hooodně těžké ale mz vyhrajemmm!!!!!!ARSENAL!!!

Inter - Panathinaikos 0:1 (0:0) Branky: 69. Sarriegi

Famagusta - Bremen 2:2 (0:0) Branky: 62. Nikolaou, 68. Sávio - 72. Diego z pen., 87. Almeida

Inter7:58
Panathinaikos7:77
Famagusta8:76
Bremen5:84

Skupina C

Donetsk - Basel 5:0 (1:0) Branky: 32., 65. a 72. Jadson, 50. Willian, 75. Seleznov

Sporting - Barcelona 2:5 (0:2) Branky: 65. Veloso, 66. Liedson - 14. Henry, 18. Pique, 50. Messi, 67. Caneira vlastní, 73. Bojan z pen.

ARSENAL 1:0 DYNAMO KYJEV

Něco k mači: Arsenal který poslední týdny zažívá velkou krizi vyběhl na trávník jak s novopečeným kapitánem Fabregasem tak i s bývalým kapitánem Williamem Gallasem, chyběli znovu zraněný Sagna, Adebayor, Nasri a dlouhodobě zraněný Rosický s Eduardem. Arsenal se od začátku snažil hrát svoji kombinační hru a do první šance se dostal v 8. minutě Aaron Ramsey ale přehodil jak gómana tak i branku. Do další šance se dostal Robin Van Persie po výborné práci Vely ale gólmana Bogushe trefil jen do hrudi. Největší šanci první půle měl stoper Mikael Silvestre ale střílený centr Vana Persieho netrefil ideálně a tak skóre nezměnilo. Ale šanci si vytvořil i Kyev když Gallas stratil balón ale hostující útočník s velkého úhlu míčem olízl pouze tyč. V nastavení první půle sice vstřelil branku William Gallas ale stál v ofsajdu atak nemohla být uznána po první půli bylo tedy na světelné tabuli 0:0.
Ve druhé půli začal Kyjev více útočit a také si vytvořil největší šanci utkání když se před Almuniou s čistajasna objevil Milevskyi ale Almunia se skvělým zákrokem vytáhl.!! Arsenal si v druhé půli nevytvořil skoro žádné šance a na hřiště se dostal i 16ti letý Jack Wilshere a odehrál něco málo přes čtvtrhodinu. Už se zdálo že utkání skončí nerozhodně kdy rozhodčí před vápnem Arsenalu odpískal faul hostů Fabregas si rychle položil balón a dlouhou přihrávkou našel rozeběhnutého Bedtnera ten si míč spracoval výborně do běhu a nekompromisně překonal gólmana Bogushe. V závěru už jen dostal červenou kartu nervní Aliev a tak Arsenal mohl slavit vítězství 1:0!!!!Bylo to sice těsné a utrápené ale nesmírně důležité!!!ARSENAL CF!!!!!!!
Bendtner oslavuje svojí vítěznou branku.

Sestavy: Arsenal: Almunia-Djorou, Silvestre, Gallas, Clichy-Ramsey (68. Bendtner), Song, Denilson, Fabregas-Vela (76. Wilshere), Van Persie

Dynamo Kyjev: Bogush-Betao, Vukojevic, Aliev, Ghioane-Eremenko, Diakhate, Asatiani, El Kaddouri-Bangoura, Milevskiy

Góly: 87. Bendtner

ŽK: Van Persie, Bendtner - Asatiani, Milevskiy, Aliev

ČK: Aliev

Emirates Stadium, 59 374

Premier League - 14. kolo

25. listopadu 2008 v 15:56 | jira
K Sobotním výsledkům se přidali ještě dva nedělní ajeden včerejší.

Emirates Stadium
Před zápasem: Arsenal je ted v úplné krizi, at už výsledkové ale i psychické. Po Gallasově kritice k mladým hráčům Arsenalu ,Wenger odebral francouzkému stoperovi kapitánskou pásku a hrozí že pokud se neomluví tak z Arsenalu bude muset odejít. Navíc Arsenal má také velmi rozsáhlou marodku. Proti Dynamu by měl nastoupit s kapitánskou páskou Francesc Fabregas a v útoku by mělo být už konečně duo van Persie Adebayor. Doufejme že Arsenal zapomene na poslední 3 týdny a bude to zase ten starý dobrý Arsenal.

Soupeř: Dynamo Kyjev je v tabulce Hampions League třetí. Kyjev má 5 bodů za dvě remízy a jednu prohru a výhru. V prvním zápase na ukrajině byly domácí blízko překvapení ale to nakonec Arsenal nedovolil a dvě minuty před koncem srovnal na 1:1.

Liverpool-Fulham 0:0

Middlesborough-Bolton 1:3 (0:2) Branky: 77. Pogatetz - 8. Steinsson, 10. Taylor, 78. Elmander

Portsmouth-Hull 2:2 (1:0) Branky: 20. Crouch, 62. Johnson - 54. Turner, 88. Pamarot vlastní

MANCHESTER CITY 3:0 ARSENAL

Něco k mači: Na City of Manchester Stadium přijel Arsenal v né příliš dobré náladě, za prvé kvůli posledním výsledkům týmu a také kvůli Williamu Gallasovi který se v týdnu pustil do svých spoluhráčů že v zápasech nebojují. Kvůli tomu mu Arséne Wenger odebral kapitánskou pásku a nenominoval ho na zápas se City. Zápas začal hodně opatrně, úvodních 20 minut bylo bez jediné střely na bránu, velkou příležitost měl Benjani a na druhé straně střílel Nasri s přímáku ten gólman Hart vyrazil vedle sebe Bendtner vrátil míč patičkou před bránu ale Song brnku nedal.
Arsenal se v posledních 5 minutách poločasu zcela vytratil a v 46. minutě dal první gól po nedorozumění Silvestreho s Clichy který předvedl v zápase hodně špatný výkon skóroval Ireland 1:0.
Do druhého poločasu vlétl úplně jiný Arsenal jenže Van Persi, Diaby ani Bendtner svoje šance neproměnili a tak udeřili domácí když Robinho dostal výbornou přihrávku do běhu tak se řítil na Almuniu sám a zvýšil na 2:0. Arsenal už se pak na nic nezmohl a byl rád že neprohrával větším rozdílem. Na konci ještě z penalty doklepl poslední hřebíček do rakve Arsenalu Sturridge.Arsenal bohužel prohrál zaslouženě 3:0.

Sestavy: Man City: Hart-Zabaleta, Richards, Dunne, Garrido- Wright-Phillips, Ireland, Vassel
(73. Elano)-Robinho(81. Hamann), Benjani(87. Sturridge)

Arsenal: Almunia-Hoyte(58. Ramsey), Djorou, Silvestre, Clichy-Nasri, Denilson, Song, Diaby(69. Vela)-Van Persie, Bendtner

Góly: 45+1. Ireland, 55. Robinho, 90. Sturridge z pen.

ŽK: Song

City of Manchester Stadium, 44 878

Walcott na 3 měsíce ze hry

21. listopadu 2008 v 17:58 | jira |  Injury news
Mladý pravý záložník Guners si při úterním tréninku Anglické repre vykloubil rameno, okamžitě byl převezen do nemocnice tam mu rameno vrátili zpět ale od fotbalu si dá klid na 3 měsíce.
Arséne Wenger zároven prohlásil že by za mladičkého Angličana mohl Arsenal požadovat od FA až 1,1 mil. liber jako odškodné, je to napsané ve smlouvě které Anglkické kluby s FA mají.

Před zápasem - Man City vs. Arsenal

19. listopadu 2008 v 17:52 | jira |  Previews 2008/09
MANCHETER CITY - ARSENAL
22.11 16:00
City of Manchester Stadium
Před zápasem: Před tímto zápasem se Arsenal nenachází úplně v té nejlepší pohodě, po ostudné prohře s Aston Villou musí získat v Man City 3 body. Arsenalu bude chybět režisér hry Fabregas který pro 5 žlutých karet bude sledovat zápas pouze s tribny, ale naopak k dispozici by mělo být útočné duo Adebayor Van Persie. Dnes si vykloubil rameno Theo Walcott ale do zápasu s City by měl být v pořádku. Doufejme tedy že Gunners City přejedou a přivezou 3 body.Jedéém Arsenall!!!

Soupeř: Manchester City měl před sezońou velké ambice a navíc přišel do klubu Robinho. Ten bude určitě hodně nebezpečný. I přes to ale City nehraje úplně v nejlepší pohodě, dává sice hodně gólů ale také jich dost dostává. City je zatím dvanácté se skórem 26:22.

17. listopadu 2008 v 10:27 | jira
K osmi sobotním výssledkům přibyly ještě dva nedělní které oba skončili nerozhodně.

Everton-Middlesbrough 1:1 (0:1) Branky: 65. Yakubu - 8. O´Neil

Hull-Manchester City 2:2 (1:2) Branky: 14. Cousin, 61. Geovanni - 37. a 45. Ireland

TABULKA po 13. kole:

32

Carling Cup: los čtvrtfinále

16. listopadu 2008 v 8:50 | jira
Svěřenci Arséne Wengera pojedou ve čtrvrtfinále na horkou půdu do Burnley, které v předchozím kole vyřadili FC Chelsea. Tady se kokněte na ostatní dvojicepro čtvrtfinále

15. listopadu 2008 v 9:12 | jira |  Injury news
Nejdříve se chceme omluvit, protože do předzápasového článku s Aston Villou jsme napsali, že bude moct hrát van Persie ale bohužel tomu tak není. Kvůli červené kartě ze Stoke byl van Presie suspendován i na dnešní mač s Aston Villou.

Eduardo by mohl hrát už za tři týdny, Rosický až po novém roce

15. listopadu 2008 v 9:01 | jira |  Injury news
Na včerejší předzápasové tiskové konferenci oznámil Arséne Wenger že by se měl chorvatský útočník Eduardo vrátit do plné tréninkové záěžě již za dva nebo tři týdny.

Preview: Arsenal - Aston Villa

12. listopadu 2008 v 21:07 | jira |  Previews 2008/09
ARSENAL - ASTON VILLA
15.11. 16:00

Rozpis zápasů 2008/2009

12. listopadu 2008 v 20:48 | jira |  Články AFC
Nabízíme vám rozpis zápasů pro nadcházející sezónu 2008/09. V celém roce se můžeme těšit na souboje Premier League, Ligy mistrů, anglického poháru, ale třeba i FA Cupu. Rozpis všech utkání naleznete v článku!

12. listopadu 2008 v 19:49 | jira |  Emirates Stadium